Zrealizowane zostały kolejne zajęcia dydaktyczne pierwszej edycji Zintegrowanego planowania rozwoju – innowacyjnego kierunku studiów, uruchomionego w październiku 2018 roku z inicjatywy prof. Pawła Churskiego i dr. Pawła Motka dzięki dofinansowaniu pozyskanemu z Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój (POWR.03.01.00-00-N055/16-00).
W ciągu ostatnich miesięcy odbyły się kolejne interesujące zajęcia z pracownikami zewnętrznymi, w tym poza murami uczelni, wzbogacające tradycyjne wykłady i ćwiczenia prowadzone w salach dydaktycznych. W ramach jednego z modułów tematycznych studenci dzienni kierunku odwiedzili gminę Tarnowo Podgórne, gdzie spotkali się z Piotrem Kaczmarkiem – zastępcą wójta, a następnie zostali przyjęci i oprowadzeni po centrum logistycznym Amazon (na zdjęciu). W ramach innego modułu studenci pojechali do Urzędu Gminy Suchy Las, gdzie spotkali się z wójtem Grzegorzem Wojterą oraz jego zastępcą, Marcinem Bulińskim i Kierownikiem Referatu Promocji miejscowego Urzędu Gminy, Pawłem Andrzejewskim. Obecnie studenci ZPR pod kierunkiem dra Bartłomieja Kołsuta przygotowują Strategię Rozwoju gminy. Inne zajęcia były również prowadzone przez pracowników Wielkopolskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz przedstawicieli firm LIDER Projekt oraz Stena Recycling.
Od połowy marca, w związku z zagrożeniem epidemicznym, wiele zajęć w projekcie jest prowadzonych w formie zdalnej, z wykorzystaniem metod komunikacji i przekazywania wiedzy przez internet (podobnie jak inne zajęcia na UAM). Projekt realizowany jest zgodnie z harmonogramem, nad czym czuwa kierująca projektem Prof. Sylwia Staszewska.
Więcej informacji o projekcie, w tym szczegóły prowadzonych zajęć dostępne są pod adresem: www.zpr.amu.edu.pl