W kwietniu 2020 roku dr Wojciech Dyba, adiunkt na Wydziale Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej, zakończył trzymiesięczny pobyt zagraniczny na renomowanym Uniwersytecie w Tybindze w Niemczech. Stypendium zostało sfinansowane przez Niemiecką Agencję Wymiany Akademickiej (DAAD) w ramach ścieżki krótkoterminowych pobytów badawczych dla pracowników akademickich.
Wyjazd związany był z grantem NCN „Wymiar przestrzenny (r)ewolucji na rynku samochodowym w Polsce”, który jest realizowany w latach 2017–2021 w Zakładzie Geografii Ekonomicznej pod kierunkiem Prof. Tadeusza Stryjakiewicza. Zagraniczny pobyt był możliwy dzięki zaproszeniu od Prof. Sebastiana Kindera, kierownika Grupy Roboczej ds. Geografii Ekonomicznej na Uniwersytecie w Tybindze i pomimo obostrzeń wynikających z zagrożenia epidemicznego w drugiej części wyjazdu, doprowadził do nawiązania kontaktów z nadzieją na długofalową współpracę.
Relacja z pobytu zagranicznego:  https://wgseigp.amu.edu.pl/wiadomosci/dla-pracownika/pobyt-wojciecha-dyby-na-uniwersytecie-w-tybindze/