Konferencja inaugurująca proces sporządzania Gminnego Programu Rewitalizacji dla Kalisza

W dniu 28.09.2016 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Asnyka w Kaliszu odbyła się konferencja inaugurująca proces sporządzania Gminnego Programu Rewitalizacji dla Miasta Kalisza. W roli prelegentów uczestniczyli w niej pracownicy Instytutu Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej: prof. UAM Paweł Churski i dr Przemysław Ciesiółka, a także przedstawiciele Pracowni Zrównoważonego Rozwoju i Pracowni Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”, którzy odpowiadają za proces konsultacji społecznych GPR. Spotkanie było okazją do pierwszych rozmów pomiędzy mieszkańcami Kalisza, przedstawicielami biznesu, organizacji pozarządowych oraz urzędu miejskiego na temat problemów występujących na obszarze rewitalizacji.

Przypominamy, że od początku września zespół w składzie prof. UAM Paweł Churski, dr Przemysław Ciesiółka, dr Bartłomiej Kołsut (kierownik), dr Robert Kudłak, dr Paweł Motek świadczy usług doradztwa eksperckiego przy sporządzaniu Gminnego Programu Rewitalizacji dla Miasta Kalisza. Kolejne warsztaty z interesariuszami wewnętrznymi rewitalizacji zostały zaplanowane na 11 października br.

Kalisz_2

Kalisz_1