Na stronie Wydziału udostępniono repozytorium prac naszego przedwcześnie zmarłego Kolegi, dra Jędrzeja Gadzińskiego (1985-2020). Dr Gadziński był związany z naszym Wydziałem od 2004 roku, najpierw jako student dwóch kierunków: gospodarka przestrzenna (specjalność rozwój regionalny) i geografia (specjalność kształtowanie środowiska przyrodniczego), a potem jako doktorant i pracownik Zakładu Geografii Ekonomicznej (wcześniej Zakładu Polityki Regionalnej i Integracji Europejskiej). Rozprawę doktorską pt. „Funkcjonowanie lokalnego systemu transportowego na tle współczesnych procesów urbanizacyjnych w aglomeracji poznańskiej” napisał pod kierunkiem prof. dra hab. Tadeusza Stryjakiewicza (publiczna obrona odbyła się w 2013 r; rozprawa została wyróżniona i opublikowana w tym samym roku). Jego główne zainteresowania naukowe obejmowały problematykę transportu miejskiego i regionalnego, jego wpływu na środowisko przyrodnicze oraz wyzwań związanych z procesami urbanizacyjnymi w polskich miastach. Był niezwykle uzdolnionym i aktywnym pracownikiem naukowym i dydaktycznym, laureatem wielu nagród i wyróżnień, kierownikiem i uczestnikiem kilku grantów badawczych, ekspertem Narodowego Centrum Nauki, członkiem licznych stowarzyszeń i organizacji naukowych, autorem kilkudziesięciu wysoko punktowanych i często cytowanych artykułów i rozdziałów w monografiach oraz ekspertyz naukowych i praktycznych. Był przy tym niezwykle życzliwym Kolegą, zawsze chętnym do niesienia pomocy innym.