Program Erasmus od ponad 20 lat gości na Uniwersytecie i naszym Wydziale. Oprócz wymiany studentów obejmuje on także krótkie pobyty pracowników akademickich z wykładami na uczelni partnerskiej. W dniach 9-15 grudnia prof. dr hab. Tomasz Kaczmarek przebywał na tygodniowym pobycie na Universität Bremen (Niemcy). To już jego druga wizyta na tej uczelni, pierwsza miała miejsce w 2004 r. W trakcie 5-dniowego pobytu prof. Kaczmarek wygłosił wykłady m.in. na temat procesów metropolizacji oraz globalizacji w handlu detalicznym. Słuchaczami byli studenci geografii na poziomie Bachelor of Arts (Studiengang Geographie) oraz Master of Arts (Studiengang Stadt- und Regionalentwicklung). Jeden wykład wygłoszony został także dla grupy seniorów. Ponadto profesor przedstawił obcojęzyczną ofertę dydaktyczną naszego Wydziału oraz odbył spotkania z pracownikami naukowymi Instytutu Geografii w Bremie. Pobyt został profesjonalnie zorganizowany przez stronę niemiecką z koordynatorem programu Erasmus dr. Michaelem Thiele na czele.