Zaproszenie na publiczne obrony prac doktorskich (8.1.2016 i 15.1.2016)

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na dwa posiedzenia Komisji ds. przeprowadzania obron doktorskich z zakresu geografii Rady Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Pierwsze posiedzenie odbędzie się dnia 8 stycznia 2016 r. o godzinie 9:00 w sali wykładowej nr 4 Collegium Geographicum. Będzie ono poświęcone publicznej obronie rozprawy doktorskiej mgr Marzeny Walaszek, doktorantki Instytutu Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej, pt. „Zróżnicowanie przestrzenne dostępności szkół oraz warunków i wyników nauczania aglomeracji poznańskiej”. Promotorem pracy jest prof. dr hab. Tomasz Kaczmarek (Instytut Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej, Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM), promotorem pomocniczym dr Artur Bajerski (Instytut Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej, Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM), natomiast recenzentami: prof. UJ dr hab. inż. arch. Aleksander Noworól  (Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej, Instytut Spraw Publicznych UJ) oraz dr hab. Dariusz Ilnicki (Instytut Geografii i Rozwoju Regionalnego, Wydział Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska UWr).

Drugie posiedzenie odbędzie się dnia 15 stycznia 2016 r. o godzinie 11:00 w sali wykładowej nr 4 Collegium Geographicum i będzie poświęcone publicznej obronie rozprawy doktorskiej mgr Wojciecha Dyby, doktoranta Instytutu Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej, pt. „Przepływ wiedzy w organizacjach klastrowych w Polsce Zachodniej”. Promotorem pracy jest prof. dr hab. Tadeusz Stryjakiewicz (Instytut Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej, Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM), promotorem pomocniczym dr Krzysztof Stachowiak (Instytut Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej, Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM). Recenzentami pracy są: prof. dr hab. Marek Dutkowski (Katedra Badań Miast i Regionów, Uniwersytet Szczeciński) oraz dr hab. Waldemar Wilk (Wydział Geografii Miast i Organizacji Przestrzennej, Uniwersytet Warszawski).