Szkolenie ArcGIS dla Pracowników IGSEiGP

Zapraszamy na szkolenie dla Pracowników IGSEiGP z zakresu programu ArcGIS – poziom średniozaawansowany. Szkolenie poprowadzi dr Robert Perdał. Program szkolenia przewiduje 20h zajęć i obejmuje następujące zagadnienia:

1. Wprowadzenie
    • Wizualizacja danych – tworzenie i modyfikacja map tematycznych
    • Edycja sygnatur na mapie
    • Przygotowanie mapy do druku (kompozycja i rozkład, eksport mapy)
  2. Aktualizacja zbiorów
    • Aktualizacja tabeli atrybutów (łączenie danych zewnętrznych)
    • Aktualizacja warstwy graficznej – edycja obiektów przestrzennych (wykorzystanie danych zewnętrznych z serwerów WMS)
  3. Podstawy analizy przestrzennej
    • Zapytania do mapy (SQL)
    • Wprowadzenie do aplikacji ArcToolbox – przykładowe zastosowania (w zależności od dostępności czasowej)

Wszystkich zainteresowanych Pracowników zapraszamy do zapisów które będzie prowadziła p. Katarzyna Zapotoczna w Sekretariacie Instytutu od dnia jutrzejszego (17.11) do wyczerpania miejsc ograniczonych wielkością sali komputerowej (decyduje kolejność zgłoszeń).

Informacje organizacyjne:

Sala: 17