„Tygodnik Kępiński”: artykuły dokumentujące ćwiczenia terenowe studentów gospodarki przestrzennej w Kępnie

2 lutego 2017 r. w „Tygodniku Kępińskim” – gazecie regionalnej wydawanej na Ziemi Kępińskiej, najbardziej na południe wysuniętej części województwa wielkopolskiego – ukazał się drugi z serii artykułów dokumentujących ćwiczenia terenowe grupy studentów 1. roku gospodarki przestrzennej inżynierskiej. Ćwiczenia te odbyły się na przełomie sierpnia i września 2016 r., a przeprowadzone podczas nich badania obejmowały m.in. związki Kępna z Poznaniem, ocenę problemów zagospodarowania przestrzennego gminy oraz perspektywy rozwoju tzw. kępińskiego klastra meblarskiego. Opiekunem ćwiczeń był dr inż. Wojciech Dyba.

Wyniki badań i analiz studentów corocznie stanowią cenne źródło wiedzy z zakresu gospodarki przestrzennej i regionalistyki dla samorządów terytorialnych i lokalnych społeczności.

Z treścią artykułów można zapoznać się klikając w linki poniżej.

Artykuł z 08.09.2016r.
Artykuł z 02.02.2017 r.