Warsztaty z przedszkolakami – „Poznańska Akademia Przestrzeni – percepcja otoczenia i jego wpływ na nasze życie”

Akademickie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej zakończyło kolejny cykl warsztatów z przedszkolakami w ramach projektu naukowo-edukacyjnego pt. „Poznańska Akademia Przestrzeni – percepcja otoczenia i jego wpływ na nasze życie”.

W  sześciu przeprowadzonych warsztatach w Przedszkolu nr 174 „Królewna Śnieżka” w Poznaniu, 90 uczestników (dzieci od 3 do 6 lat) uczyło się o tym z czego składa się miasto, jak działa i dla kogo jest przeznaczone. Podczas krótkich pogadanek podsumowujących każde warsztaty dzieci dowiedziały się również jak ważne jest poznanie okolicy, w której przebywają oraz jak dbać o miasto i zachowywać się w stosunku do innych mieszkańców, aby wszystkim żyło się dobrze. Poruszane były również tematy bezpieczeństwa, zanieczyszczenia powietrza, ruchu samochodowego czy ważnych dla dzieci miejsc w mieście.

Dzięki uprzejmości Dyrekcji Przedszkola, Nauczycielek przedszkolnych i Rodziców, którzy wyrazili zgodę na udokumentowanie warsztatów powstał krótki film z zajęć.

Serdecznie dziękujemy za współpracę i nie możemy doczekać się kolejnych warsztatów!