PL | EN

Wizyta profesorów José Domingo Sánchez Martínez oraz Antonio Garrido Almonacid z Uniwersytetu w Jaén

Comment are off

W dniu 15 maja (poniedziałek) w Instytucie Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej w ramach programu ERASMUS + gościli Profesorowie José Domingo Sánchez Martínez oraz Antonio Garrido Almonacid z Uniwersytetu w Jaén.

 

Profesor José Domingo Sánchez Martínez jest profesorem zwyczajnym (Catedrático de Universidad) na Wydziale Antropologii, Geografii i Historii Uniwersytetu w Jaén. Jego zainteresowania badawcze dotyczą historycznej geografii regionalnej oraz geografii obszarów wiejskich. Projekty badawcze realizowane przez Pana Profesora dotyczą m.in. monokultury uprawy oliwek w prowincji Jaén.

Profesor Antonio Garrido Almonacid jest profesorem tytularnym działającej w ramach Uniwersytetu w Jaén Politechniki (Escuela Politécnica Superior) na Wydziale Inżynierii Kartograficznej Geodezji i Fotogrametrii. Jego zainteresowania badawcze dotyczą systemów informacji przestrzennej – GIS .

 

 PLAN WIZYTY:

– 12.00 lub 12.30 – kawa w Instytucie – spotkanie z Dyrekcją i zainteresowanymi pracownikami, oprowadzenie po Instytucie

– 14.00 – obiad z Dziekanem i Dyrekcją Instytutu

– 15.30 – spacer po Kampusie ( zainteresowane osoby m.in. studentka kierunku GP, która przebywała na stypendium w Jaén i przygotowuje pracę magisterską na temat rewitalizacji opuszczonych wsi w tej prowincji)

– o godzinie 18.00 w sali nr 5 Collegium Geographicum prof. JOSÉ DOMINGO SÁNCHEZ MARTÍNEZ wygłosi wykład pt. „SPANISH AGRICULTURAL LANDSCAPES AND THE OLIVE MONOCULTURE IN ANDALUSIA”. Wykład odbędzie się w języku angielskim.

 

Fotorelacja ze spotkania z Profesorami

(zdjęcia autorstwa Rafała Lemańskiego)

 

About the Author