PL | EN

IGSEiGP na Malta Festival Poznań

Comment are off

Serdecznie zapraszamy do współorganizowanego przez nasz Instytut wydarzenia podczas tegorocznego Malta Festival Poznań pn. MIKROUCIECZKI / ROD – RADOŚĆ ODWIEDZANIA DZIAŁKI.

Nasza propozycja jest jednym z licznych spotkań i warsztatów uwzględnionych w programie festiwalu. Pierwsza część wydarzenia to spacer po ogrodzie “Energetyk I”,zakończony prezentacją różnych zagadnień związanych z funkcjonowaniem ogrodów w mieście.

W drugim etapie przewidujemy przeprowadzenie krytycznej biesiady przy ogniu – szerokiej dyskusji na temat rodzinnych ogródków działkowych, ich roli w życiu miasta, dostępności charakteru i innych aspektów poruszonych przez uczestników. Do uczestnictwa zaproszono różne środowiska, związane mniej lub bardziej bezpośrednio z tematyką miejską: działkowców oraz aktywistów miejskich, przedstawicieli Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Poznaniu oraz pracowników naukowych i dyplomantów Instytutu Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Na spotkanie zapraszamy już 22 czerwca br., na terenie ROD „Energetyk I”, przy ulicy Wincentego w Poznaniu (Ostrów Tumski)

About the Author