PL | EN

Wizyta studyjna studentów gospodarki przestrzennej w Brukseli

Comment are off

W dniach 19-23.06.2017 r. grupa 16 studentów ostatnich roczników dyplomowych gospodarki przestrzennej odbyła wizytę studyjną w instytucjach europejskich oraz przedstawicielstwach regionów państw Unii Europejskiej w Brukseli. Celem warsztatów było umożliwienie studentom nabycia poszerzonych w stosunku do programu studiów: wiedzy, umiejętności i kompetencji poprzez zapoznanie ich z uwarunkowaniami prowadzenia planowania strategicznego i przestrzennego w państwach i regionach Unii Europejskiej.

Podczas wizyty studenci uczestniczyli w spotkaniach dotyczących planowania strategicznego i przestrzennego oraz polityki regionalnej i miejskiej na obszarze UE, m.in w Parlamencie Europejskim, Komisji Europejskiej – Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej, Komitecie Regionów, Stałym Przedstawicielstwie RP przy UE. Studenci odwiedzili również Gandawę: Centrum Mobilności i Planowania Przestrzennego Uniwersytetu w Gandawie oraz SOGENT – biuro rozwoju miasta. Program wizyty opracowany został przez Instytut Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej UAM w bezpośredniej współpracy z Biurem Informacyjnym Województwa Wielkopolskiego w Brukseli (http://wielkopolska.eu), zgodnie praktykowanym w Instytucie modelem partnerstwa jednostek naukowych z ich otoczeniem gospodarczym.

Wyjazd zrealizowany został w ramach projektu Geocentrum Doskonałości – autorskiego programu dostosowywania studentów do wymagań rynku pracy, finansowanego ze środków Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój (http://geocentrum.home.amu.edu.pl). Opiekunem grupy ze strony UAM był adiunkt w Zakładzie Polityki Regionalnej i Integracji Europejskiej – dr inż. Wojciech Dyba.

Szczegółowa relacja z wyjazdu znajduje się na stronie internetowej Biura Informacyjnego Województwa Wielkopolskiego w Brukseli.

About the Author