Wizyty uczniów szkół średnich na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych

W dniach 24.05.2017 oraz 12.06.2017 odbyły się dwie wizyty studyjne na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych organizowane we współpracy Instytutu Geografii Społeczno- Ekonomicznej z Akademickim Kołem Naukowym Gospodarki Przestrzennej. W maju mieliśmy przyjemność gościć uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wągrowcu, a w czerwcu odwiedziła nas grupa z II Liceum Ogólnokształcącego w Lesznie.

W trakcie wizyt przedstawiona została oferta dydaktyczna Wydziału. Uczestnicy mogli również posłuchać o praktycznych wskazówkach przydatnych dla przyszłych studentów. Wizytę studyjną połączono z warsztatami urbanistycznymi poprzedzonymi krótką wizją terenową oraz wstępem mającym na celu przybliżenie uczestnikom tematyki projektowania przestrzennego. Obie grupy zajęły się zagospodarowaniem terenu nieopodal Wydziału.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy ponownie!