Udział Instytutu w organizacji konkursu „Rozważania nad Europą”

Konkurs o nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego dla szkół licealnych, zawodowych i techników na najlepszą debatę „Rozważania nad Europą” organizowany jest w ramach inicjatywy Europejskiego Komitetu Regionów. Jest on również okazją do uświetnienia 60. rocznicy podpisania Traktatów Rzymskich, które dały silne podstawy europejskiej integracji.

Celem konkursu jest pobudzenie wśród młodych ludzi dyskusji nt. Unii Europejskiej, stworzenie możliwości wyrażania opinii, a także poszerzenie wiedzy na temat funkcjonowania UE i zwiększenie świadomości nt. możliwości, które niesie integracja europejska.

Instytut Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej podtrzymując aktywne relacje ze swoim otoczeniem, bierze czynny udział w organizacji konkursu. Pracownicy Instytutu są zapraszani w roli ekspertów do wsparcia realizacji debat w wielkopolskich szkołach. 21 września br. w debacie w II LO w Poznaniu brał udział dr inż. Wojciech Dyba z Zakładu Polityki Regionalnej i Integracji Europejskiej. Relacja z tego wydarzenia dostępna jest na stronie internetowej: http://2lo.poznan.pl/konkursy/ . Przewodniczącym jury oceniającego debaty zorganizowane przez wielkopolskie szkoły średnie został dyrektor Instytutu – prof. UAM dr hab. Paweł Churski.

Więcej informacji na temat konkursu „Rozważania nad Europą” można znaleźć na stronie internetowej Biura Informacyjnego Województwa Wielkopolskiego w Brukseli.