Współpraca z Gimnazjum w Opalenicy

Dnia 6 listopada rozpocznie się 3-dniowe szkolenie SmileUrbo, w którym uczestniczyć będzie 25 uczniów Gimnazjum z Opalenicy. Zostaną oni podzieleni na 3 grupy po 8-9 osób. Gra zostanie przeprowadzona przez członków Akademickiego Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej, będących certyfikowanymi instruktorami gry. Podczas pierwszego wyjazdu zaprezentowana zostanie także działalność Instytutu Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej wraz z oferowanymi kierunkami studiów, a także zostanie wygłoszony wykład pt.„Systemy informacji geograficznej, czyli geografia w życiu codziennym”  przez dr. Krzysztofa Stachowiaka dla wszystkich 3 klas Gimnazjum. W ramach planowanych spotkań wykorzystane zostaną dwie licencje  SmileUrbo z konta Instytutu, zakup dodatkowej licencji sfinansuje Gimnazjum.

Nawiązanie współpracy ze szkołą jest następstwem udanych warsztatów „Uratuj Miasto” w ramach tegorocznej Nocy Naukowców  na WNGiG, prowadzonych przez członków AKNGP. Terminy kolejnych wizyt to 14.11 (II runda) oraz 20.11 (III runda oraz podsumowanie całej rozgrywki), na które udadzą się jedynie przedstawiciele Koła. Gimnazjum zapewnia dwie sale, w których odbywać się będzie gra oraz rzutniki i komputery.