WARSZTATY DLA PRACOWNIKÓW DYDAKTYCZNYCH I DOKTORANTÓW UAM „PRACA ZE STUDENTAMI Z TRUDNOŚCIAMI NATURY PSYCHICZNEJ I POZNAWCZEJ”

Biuro ds. Studentów z Niepełnosprawnościami serdecznie zaprasza pracowników dydaktycznych i doktorantów UAM do udziału w cyklu szkoleń z zakresu pracy ze studentami z niepełnosprawnościami lub innymi trudnościami natury psychicznej i poznawczej.

Dla kogo przeznaczone jest szkolenie?

• Wykładowców i wszystkich pracowników dydaktycznych
  • Doktorantów prowadzących zajęcia ze studentami
  • Pracowników technicznych pracujących ze studentami w laboratoriach

Cel szkolenia

Celem szkolenia jest dostarczenie wiedzy i umiejętności pomocnych w pracy dydaktycznej ze studentami przejawiającymi nietypowe, bądź nieadekwatne zachowania oraz ze studentami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Będziemy rozmawiać m. in. o:

• studentach z depresją i zaburzeniem afektywnym dwubiegunowym,
  • z zespołem Aspergera i autyzmem,
  • z lękiem przed egzaminami lub przed wystąpieniami publicznymi,
  • studentach agresywnych,
  • z problemami ze skupieniem się lub problematycznym perfekcjonizmem
  • innymi problemami psychicznymi, które utrudniają ich studia lub pracę wykładowcy.

Zakres tematyczny warsztatów każdorazowo będzie dostosowywany do potrzeb pracowników dydaktycznych na poszczególnych kampusach, z uwzględnieniem specyfiki studiów i procesu studiowania, odmiennej na kierunkach humanistycznych, lingwistycznych i ścisłych.

Forma szkolenia

Szkolenie ma charakter wykładowo-warsztatowy, będzie dostarczać niezbędnej wiedzy, ale również angażować doświadczenia pracowników dydaktycznych uczelni związane ze studentami z niepełnosprawnościami i innymi trudnościami natury psychicznej. Każde ze szkoleń składa się z dwóch 4 godzinnych spotkań.

Szczegółowe informacje o warsztatach, terminach i zapisach znajdą Państwo na portalu UAM.

Program warsztatów.