Wykład otwarty Pani Prof. Guldany Osmonkulowej p.t. „Procesy integracyjne i dezintegracyjne w Azji Centralnej”.

W dniu 14 XI 2017 r. (wtorek), o godzinie 15.00 w sali 21 odbędzie się wykład otwarty Pani Prof. Guldany Osmonkulowej p.t. „Procesy integracyjne i dezintegracyjne w Azji Centralnej ze szczególnym uwzględnieniem Kirgistanu.

Pani Profesor jest Rektorem Instytutu Rozwoju Społecznego i Przedsiębiorczości (Institute of Social Development and Business) w Biszkeku. Jej badania naukowe koncentrują się wokół procesów integracyjnych, kapitału społecznego, a ostatnio również migracji. Współpracowała z Fundacją Sorosa, przebywała na stażach naukowych w Belgii, Danii, Finlandii, Francji, Korei Południowej, Rosji, Włoszech. Doprowadziła do podpisania porozumienia o dwustronnej współpracy naukowej i kulturalnej z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza.

Pani Rektor w Poznaniu będzie przebywała w czasie trwania Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Jej wykład zostanie wygłoszony w ramach programu „Akademicki i naukowy Poznań”. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich pracowników, doktorantów i studentów do uczestnictwa.

Wykład będzie tłumaczony na język polski.