Poznańska Mapa Barier – projekt AKNGP UAM nagrodzony na Festiwalu Innowacji Społecznych

19 kwietnia 2018r. na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM odbył się Maraton Światozmieniaczy, w ramach I Festiwalu Innowacji Społecznych. Jest to konkurs na najlepsze inicjatywy studenckie, zorientowane na współpracę z otoczeniem i rozwiązywanie  konkretnych wyzwań czy problemów społecznych. Z przyjemnością zawiadamiamy, że projekt Akademickiego Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej – POZNAŃSKA MAPA BARIER, reprezentowany przez Zuzannę Nowak, zdobył II miejsce w konkursie. Podczas Maratonu zaprezentował się również drugi członek AKNGP Adam Wronkowski z Poznańską Akademią Przestrzeni.

Poznańska Mapa Barier to jeden z projektów Akademickiego Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej, którego celem jest wskazanie miejsc, gdzie utrudnione jest poruszanie się osobom z niepełnosprawnościami oraz innym użytkownikom przestrzeni miejskiej. Na podstawie konsultacji z Stowarzyszeniem “Inwestycje dla Poznania” wyróżniono siedem rodzajów barier które wykorzystywane są w czasie inwentaryzacji. Projekt ma zwrócić uwagę na problematykę projektowania uniwersalnego w kształtowaniu przestrzeni.