PL | EN

Udział pracowników IGSEiGP w międzynarodowym projekcie badawczym RE-CITY w ramach programu „Horyzont 2020”

Comment are off

Pracownicy IGSEiGP weszli w skład międzynarodowego zespołu badawczego realizującego projekt RE-CITY: Reviving shrinking cities – innovative paths and perspectives towards livability for shrinking cities in Europe, którego celem jest określenie sposobu, w jaki można poprawić jakość życia w kurczących się miastach m.in. w kontekście infrastruktury, miejskiej produkcji żywności, kultury i migracji. Ponadto badania będą służyły porównaniu strategii miast z różnych części świata służących rozwiązaniu problemów związanych z kurczeniem się miast oraz wypracowane zostaną innowacyjne koncepcje planistyczne dedykowane kurczącym się miastom.

Projekt będzie realizowany przez naukowców z Niemiec, Holandii, Portugalii, Francji, Anglii, Luksemburga, Polski, USA, Meksyku i Japonii. Koordynatorem projektu jest prof. Karina Pallagst (Technische Universitaet Kaiserslautern, Niemcy), a przedstawicielami Polski są pracownicy IGSEiGP: prof. Tadeusz Stryjakiewicz (kierownik zespołu i współpromotor), dr hab. Krzysztof Stachowiak (współpromotor), dr Emilia Jaroszewska oraz dr Bartłomiej Kołsut, którym serdecznie gratulujemy.

Znalezione obrazy dla zapytania horyzont 2020Dodatkowo, w ramach projektu uwzględniono dwóch doktorantów wyłonionych w międzynarodowym konkursie (na ogólną liczbę 13), którzy będą realizowali swoje przewody doktorskie w IGSEiGP.

Projekt jest finansowany przez Komisję Europejską w ramach programu Horyzont 2020, w kwocie 3,3 mln EUR. Warto zaznaczyć, że projekt RE-CITY uzyskał maksymalną ocenę (100 punktów na 100 możliwych) i znalazł się na pierwszym miejscu wśród 1658 zgłoszonych do konkursu projektów. Więcej informacji o projekcie można znaleźć TUTAJ.

About the Author