Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla wybitnych młodych naukowców dla dr. Adama Radzimskiego

Z radością i przyjemnością informujemy, że Nasz Kolega dr Adam Radzimski jest jedną z ponad 180 osób, które otrzymały stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w roku 2018, dla wybitnych młodych naukowców cieszących się znakomitym dorobkiem naukowym.

Dr Adam Radzimski jest adiunktem w Instytucie Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej UAM. W latach 2009-2010 był stypendystą Deutsche Bundesstiftung Umwelt, a w okresie od 2014 do 2017 roku odbywał staż podoktorski w Gran Sasso Science Institute w L’Aquili (Włochy). W pracy badawczej zajmuje się geografią miast, a w szczególności implementacją polityk planistycznych w zróżnicowanych kontekstach terytorialnych i instytucjonalnych. Jest autorem lub współautorem publikacji, które ukazały się na łamach czasopism takich jak Cities, Journal of Transport Geography, European Planning Studies czy też Journal of Urban Technology.

W 12. edycji konkursu rozpatrzono 1129 wniosków. Stypendia przyznano 181 wybitnym młodym naukowcom, którzy będą je otrzymywać przez okres do 3 lat.

W sumie na finansowanie stypendiów w tej edycji konkursu Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczył 35 121 240 zł.