Wizyta profesorów z Uniwersytetu w Jaén

W dniu 15 października (poniedziałek) w Instytucie Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej w ramach programu ERASMUS + gościć będą Profesorowie Juan Carlos Rodríguez-Cohard oraz Antonio Garrido Almonacid z Uniwersytetu w Jaén.

Profesor Juan Carlos Rodríguez-Cohard jest profesorem nadzwyczajnym w dziedzinie ekonomii. Na Uniwersytecie w Jaén kieruje studiami typu master z ekonomii i rozwoju terytorialnego oraz czasopismem naukowym Revista de Estudios Empresariales (Second Era). Jego prace na temat lokalnego i regionalnego rozwoju gospodarczego, szczególnie koncentrujące się na przedsiębiorczości, regionalnej polityce innowacji, rozwoju obszarów wiejskich i instytucjach ukierunkowanych terytorialnie, zostały opublikowane w krajowych i międzynarodowych czasopismach naukowych.

Profesor Antonio Garrido Almonacid jest profesorem tytularnym działającej w ramach Uniwersytetu w Jaén Politechniki (Escuela Politécnica Superior) na Wydziale Inżynierii Kartograficznej Geodezji i Fotogrametrii. Jego zainteresowania badawcze dotyczą systemów informacji przestrzennej – GIS .