Warsztaty studentów gospodarki przestrzennej dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku

We wtorek 19 marca 2019 r. studenci gospodarki przestrzennej, członkowie Akademickiego Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej (AKNGP) odwiedzili Zespół Szkół Specjalnych w Kowanówku i przeprowadzili warsztaty urbanistyczne dla dzieci niepełnosprawnych (w różnym zakresie upośledzenia umysłowego).

Uczniowie dowiedzieli się na czym polega zawód planisty przestrzennego, mieli szansę poznać elementy składowe miasta i jak ono funkcjonuje. Na zajęciach młodsi uczniowie stworzyli modele 3D swojego wymarzonego miasta. Starsi uczniowie mieli zdecydowanie trudniejsze zadanie – ich celem było stworzenie koncepcji zagospodarowania terenu wokół szkoły. Zajęcia projektowe poprzedził spacer badawczy.

Zaangażowanie studentów, ich przygotowanie do warsztatów, otwartość na nowe wyzwanie sprawiły zadowolenie nie tylko u dzieci, ale także pochwałę od Dyrekcji szkoły i opiekunów uczniów. Warsztaty odbywały się w ramach projektu FUNDACJI ZIELONY JAMNIK, której inicjatorem jest SOLARIS (opiekunem działań fundacji jest P. Alicja Malewicz-Pełczyńska).