Konferencja „Dni Planisty: Małe miasta i obszary wiejskie” w mediach

W dniach 28 – 29 marca 2019 roku odbyła się ogólnopolska konferencja naukowa pt.:Dni Planisty: Małe miasta i obszary wiejskie” organizowana przez studentów działających w ramach Akademickiego Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej. Celem konferencji było przedstawienie wyników badań naukowych studentów i doktorantów z dziedziny gospodarki przestrzennej, urbanistyki, architektury, prezentacja efektów współpracy z sektorem publicznym oraz prywatnym, a także stworzenie doskonałej okazji do wymiany cennych doświadczeń i zderzenia odmiennych punktów widzenia.

O znaczeniu konferencji oraz podejmowaniu przez studentów i doktorantów aktualnej tematyki badawczej, istotnej również z perspektywy ogólnospołecznej, świadczy zainteresowanie mediów. Zachęcamy do zapoznania się z dwoma materiałami telewizyjnymi dotyczącymi wydarzenia:

1) fragment „Teleskopu” (28.03.2019) – relacja z konferencji,

2) wywiad w programie „Wielkopolska warta poznania” (29.03.2019) – wywiad z przedstawicielami AKNGP (od 15 min.)

3)  telewizja internetowa UAM (01.04.2019) – relacja z konferencji