XVII Sympozjum Stowarzyszenia Krajowej Rady Koordynatorów Projektów Badawczych EU (13-14.06.2019)

W dniach 13-14 czerwca 2019 roku, w Gdańsku odbyło się XVII Sympozjum Stowarzyszenia Krajowej Rady Koordynatorów Projektów Badawczych EU (KRAB), w którym wziął udział Dyrektor IGSEiGP, prof. UAM dr hab. Paweł Churski. Wygłosił on prezentację pt. Gospodarka przestrzenna jako platforma realizacji trzeciej misji uniwersytetu, w czasie której przedstawił szeroki zakres działalności naukowo-dydaktycznej Instytutu, ze szczególnym uwzględnieniem włączania podmiotów z otoczenia społeczno-gospodarczego. Prezentacja stanowiła element sesji: „Nauka dla społeczeństwa – przykłady dobrych praktyk uniwersytetów zaangażowanych społecznie”, której tematyka została poświęcona projektom i inicjatywom z obszarów: odpowiedzi świata nauki na globalne wyzwania, włączania Agendy Zrównoważonego Rozwoju (Sustainability Developmnet Goals, SDG)  w programy  badawcze i w nowe programy kształcenia,  rozumienia  badań społecznie odpowiedzialnych, nauki obywatelskiej.