Ćwiczenia terenowe w Gdańsku

W dniach 04-08 września 2019 roku studenci zaoczni kierunku zintegrowane planowanie rozwoju odbyli ćwiczenia terenowe w Trójmieście poświęcone społeczno-ekonomicznym uwarunkowaniom rozwoju.

Program ćwiczeń obejmował spotkania i wykłady tematyczne w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego i na Uniwersytecie Gdańskim, a także wizyty w lokalnych instytucjach i urzędach, m.in. w Europejskim Centrum Solidarności, urzędzie miejskim w Gdańsku i urzędzie miejskim w Gdyni. Wyjazd miał również na celu poznanie zagospodarowania przestrzennego i perspektyw rozwoju Trójmiasta, czemu służyły przygotowane przez studentów spacery urbanistyczno-architektoniczne w Gdańsku, Gdyni i Sopocie, a także szczegółowe zadania zespołowe.