Medal Palmae Universitatis Studiorum Posnaniensis dla Profesor Teresy Czyż

W dniu 3 października 2018, w Collegium Iuridicum Novum odbyło się Nadzwyczajne Posiedzenie Senatu UAM. Zgodnie z tradycją, podczas uroczystości wręczono medal Palmae Universitatis Studiorum Posnaniensis. W tym roku otrzymała go prof. Teresa Czyż. Wyróżnienie to przyznawane jest od 1997 roku uczonym, mającym szczególne zasługi dla rozwoju Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Prof. Teresa Czyż jest geografem. Całe swoje naukowe życie związała z UAM. Należy do grona najbardziej aktywnych i zasłużonych profesorów uczelni, na swoim macierzystym Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych przez wiele lat pełniła odpowiedzialne kierownicze funkcje. Rektor UAM prof. Andrzej Lesicki dziękował prof. Teresie Czyż za lata wytężonej pracy dla dobra uczelni i życzył wszelkiej pomyślności, satysfakcji z dokonań i długich lat życia w zdrowiu i w kręgu oddanych przyjaciół. Laudację wygłosił dziekan Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych prof. Leszek Kasprzak.

Nam nie pozostaje nic innego jak przyłączyć się do tych życzeń i gratulacji oraz podziękować Pani Profesor za jej ciągłą aktywność, pomoc merytoryczną i wiedzę, którą chętnie dzieli się z kolegami i koleżankami z Instytutu Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej.

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z uroczystości, natomiast pełną relację filmową mogą Państwo znaleźć tutaj.