FilmInd – nowy projekt międzynarodowy realizowany przez pracowników Instytutu

Miło nam poinformować, że Prof. Krzysztof Stachowiak otrzymał finansowanie na realizację projektu o akronimie FilmInd – „Indyjski przemysł filmowy jako czynnik nowych powiązań społeczno-ekonomicznych między Indiami a Europą”. Przedsięwzięcie to znalazło się w wąskim gronie sześciu projektów międzynarodowych z całej Europy wybranych do realizacji w ramach inicjatywy EqUIP (EU-India Platform for Social Sciences and Humanities), której misją jest wspieranie europejskiej współpracy z Indiami w zakresie humanistyki i nauk społecznych. Wartość całego projektu to 654 tys. euro (2,82 mln zł), w tym środki dla UAM to 189 tys. euro (816 tys. zł). W skład międzynarodowego konsorcjum projektu wchodzą jednostki naukowe ze Szwajcarii (koordynator projektu), Finlandii, Słowenii, Polski oraz Indii. Kierownikiem polskiej części projektu będzie prof. UAM dr hab. Krzysztof Stachowiak z naszego Instytutu, a uczestnikiem dr hab. Marcin Adamczak – filmoznawca i krytyk filmowy oraz wykładowca w Instytucie Kulturoznawstwa UAM w Poznaniu, w Szkole Filmowej w Łodzi oraz na Uniwersytecie Gdańskim.

Więcej informacji można znaleźć na stronie projektu: