PL | EN

Profesor Tomasz Kaczmarek wśród wybitnych naukowców Poznania

Comment are off

6 maja 2019 r. w Auli UAM przy ul. Wieniawskiego w Poznaniu odbyła się konferencja naukowa „Uniwersytety w poszukiwaniu doskonałości”. Jednym z ważniejszych momentów wydarzenia było przyznanie nagród Fundacji UAM. Zorganizowała ona konkurs „Doskonałość w nauce – użyteczność w praktyce”. W puli nagród znalazło się aż 100 tysięcy złotych, które przeznaczył Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji UAM. Konkurs dedykowany był wszystkim tym, którzy w latach 2009-2019 realizowali swoje badania, łącząc przy okazji naukę z biznesem i praktyką.

Wśród laureatów konkursu znalazł się prof. Tomasz Kaczmarek, pracownik naszego Instytutu, który został doceniony za badania metropolitalne, dotyczące przede wszystkim metropolii Poznań. W ramach nich powstał m.in. zrealizowany projekt Poznańskiej Kolei Metropolitalnej, dziś nagradzany i chwalony. Serdecznie gratulujemy!

Więcej informacji na temat zwycięzców konkursu „Doskonałość w nauce – użyteczność w praktyce” oraz fotorelację z wydarzenia można znaleźć w publikacji Głosu Wielkopolskiego.

W poniedziałek, 6 maja, w Auli UAM odbyła się konferencja naukowa dotycząca doskonałości w nauce. Rozdane zostały też nagrody Fundacji UAM. Pojawili

Fot.: Waldemar Wylegalski

About the Author